Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa dla 32-latka

Data publikacji 03.10.2013

Dzięki pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z prokuratorem i biegłymi, ustalono mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 71-latka pochodzącego z województwa łódzkiego. 32-latek usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa. Po tym fakcie, na wniosek prowadzących śledztwo, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Zebrany do tej pory przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na zamknięcie sprawy, która niebawem znajdzie swój finał w sądzie.

Zarzut zabójstwa usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na zamknięcie sprawy. Za taki czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
 
6 września ubiegłego roku, na terenie gminy Turawa ujawniono ciało 71-letniego mężczyzny pochodzącego z województwa łódzkiego, bez stałego miejsca zamieszkania. Wstępne opinie w tej sprawie wskazywały, że człowiek ten popełnił samobójstwo. Taką wersję potwierdzały też ślady zabezpieczone między innymi na ciele mężczyzny. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczali jednak także innych wariantów przebiegu zdarzeń poprzedzających śmierć 71-latka.

Zbierane przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu dowody w tej sprawie, w tym kolejne zlecone ekspertyzy, doprowadziły do przełomu w sprawie - wykazano bowiem udział osób trzecich w zgonie mężczyzny. Prowadzący śledztwo wytypowali osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem.

Złożona praca policjantów, prokuratora oraz biegłych doprowadziła do wskazania domniemanego sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jak się okazało, podejrzewany o ten czyn mieszkaniec powiatu opolskiego przebywał w tym czasie w areszcie w związku z innymi zarzucanymi mu przestępstwami. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu w czerwcu tego roku zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego mężczyzna się przyznał.

Zebrane dowody oraz kolejna, uzupełniająca opinia biegłego, pozwoliły na kolejną zmianę zarzutów. Na początku września 2013 roku 32-latek usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa. Po tym fakcie, na wniosek prowadzących śledztwo, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie. Za taki czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony