Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 03.10.2013

Tymczasowy areszt został zastosowany wobec zatrzymanego przez policję 50-letniego mężczyzny, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowia. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Szprotawie.

29 września policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali 50-letniego mężczyznę, podejrzewanego o to, że w swoim mieszkaniu, podczas towarzyskiego spotkania, kilkakrotnie uderzył maczetą swojego znajomego. Pokrzywdzony mężczyzna z ranami rąbanymi głowy, dłoni, obciętym palcem lewej ręki i wstrząśnieniem mózgu został przewieziony na SOR do szpitala w Żarach.

Mężczyzna podejrzewany o usiłowanie zabójstwa został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie został zebrany materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 50-latek jest  podejrzany o to, że w swoim mieszkaniu - działając w zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia znajomego - kilkakrotnie uderzył go maczetą w głowę, powodując obrażenia ciała realnie zagrażające życiu. Podejrzany mężczyzna nie przyznał się do winy.

Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 2 października Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowych aresztowaniu mieszkańca Szprotawy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności  lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony