Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 04.10.2013

Policjanci z Otwocka i Józefowa zatrzymali mieszkającego w Stanach Zjednoczonych mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło przed dwoma dniami w Józefowie. Dzisiaj rano do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi kara 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przed dwoma dniami do komisariatu policji w Józefowie zgłosił się mężczyzna i powiadomił oficera dyżurnego jednostki, że przed jednym z domów położonych na obrzeżach miasta, zauważył leżącego tam człowieka. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon miasta, gdzie na tarasie posesji od strony ogrodu znaleźli nieżyjącego już mężczyznę z widocznymi ranami kłutymi klatki piersiowej.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Otwocka ustalili, że ofiarą jest 82- letni właściciel domu, a przeprowadzone w tej sprawie czynności pod nadzorem prokuratora, doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o zabójstwo. Przybyły do Polski właśnie przed dwoma dniami 67- letni mieszkaniec Stanów Zjednoczonych trafił do policyjnej celi. Mundurowi zabezpieczyli także dwa kuchenne noże, którymi najprawdopodobniej mógł posłużyć się sprawca.

Dzisiaj do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest 25 letnią karą pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.58 MB)

Powrót na górę strony