Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady na placówki bankowe

Data publikacji 04.10.2013

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymali 27-letniego Mariusza Ś. Mężczyzna będzie odpowiadał za rozboje z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną na pracownikach 7 placówek bankowych w Warszawie i okolicznych powiatach. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-latka.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw w toku prowadzonego postępowania ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to, że na przestrzeni kilku miesięcy wtargnął do 7 placówek bankowych i zastraszając pracowników przedmiotem przypominającym broń, żądał wydania pieniędzy.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, 27-letni Mariusz Ś. pierwszego rozboju miał dokonać w lutym tego roku. Sprawca wtargnął do placówki bankowej w Sulejówku. Pracownicom banku zagroził przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Schemat jego działania był podobny również w pozostałych przypadkach, w Nowym Dworze Mazowieckim, Wesołej, Międzylesiu, Warszawie i Markach. Działając w ten sposób mężczyzna przywłaszczył kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z pieniędzy zrabowanych w bankach uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Pracujący nad sprawą policjanci z Warszawy otrzymali także informację od funkcjonariuszy z województwa lubelskiego, która pomogła w ustaleniu samochodu wykorzystywanego przez podejrzewanego mężczyznę. Dysponując zabezpieczonym do sprawy monitoringiem policjanci ze stołecznego terroru, we wrześniu namierzyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi ze zdjęć z monitoringu i zatrzymali go na terenie Warszawy. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jak stwierdził, „napadał na banki, bo zmuszała go do tego sytuacja materialna”.

Prokurator przedstawił 27-letniemu Mariuszowi Ś. zarzut rozboju, uzupełniony następnie o kolejne czyny, sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres miesiąca. Wczoraj do sądu został złożony wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania na kolejne 3 miesiące. Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony