Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas dolnośląskich derbów

Data publikacji 06.10.2013

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany wczoraj został mecz piłkarski w ramach ekstraklasy, pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Dolnośląskie derby przebiegły spokojnie. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

.
4 października br., na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Spotkanie oglądało blisko 14 tys. kibiców, w tym około 1,3 tys. sympatyków drużyny gości. Z uwagi na fakt, że wojewódzkie derby zawsze wywołują duże emocje wśród kibiców, dolnośląscy policjanci odpowiednio wcześniej przygotowywali się już do zabezpieczenia tej imprezy masowej.

Nad bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatów, położonych na trasach dojazdu do Wrocławia, czuwało kilkuset policjantów m.in. prewencji, ruchu drogowego i służb operacyjnych. Oprócz monitorowania tras dojazdu do stadionu, policjanci kierowali też ruchem w obrębie obiektu, na którym odbywało się spotkanie piłkarskie i zabezpieczali trasy dojścia i rozejścia się kibiców.

Dolnośląskie derby przebiegły spokojnie. Zarówno przed meczem, w trakcie, jak i po meczu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

KWP Wrocław/gp
 

Powrót na górę strony