Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu 9 napadów na banki i obiekty handlowe

Data publikacji 08.10.2013

Dolnośląscy policjanci udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie już 9 napadów na banki i obiekty handlowe, na terenie kraju. Do zatrzymania doszło w czerwcu na terenie powiatu płockiego. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli atrapę pistoletu, którym posługiwał się sprawca. Bezpośrednio po zatrzymaniu usłyszał 7 zarzutów. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu udowodnili zatrzymanemu 34-letniemu mężczyźnie już 9 napadów rabunkowych na placówki bankowe oraz obiekty handlowe na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska, a także na terenie kraju.

Do rozpracowania i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napady na placówki bankowe doszło po tym, jak nieznany jeszcze wówczas sprawca, na początku czerwca br. dokonał dwóch napadów na placówki w Wałbrzychu i Legnicy. Wykonane na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny oraz przeprowadzone przez policjantów z wałbrzyskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu dalsze ustalenia, pozwoliły na zebranie materiału, który dał podstawę do typowania osoby podejrzanej o wymienione przestępstwa.

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspierani przez dolnośląskich policyjnych antyterrorystów pod koniec czerwca weszli w nocy do jednego z moteli na terenie powiatu płockiego, gdzie zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę. Podczas przeszukania zabezpieczono także atrapę pistoletu, którym sprawca posługiwał się podczas napadów. Jego łupem padło, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. W chwili zatrzymania przebywał na ucieczce z zakładu karnego. Był też poszukiwany przez policjantów z województwa kujawsko – pomorskiego w związku z napadem na tamtym terenie.

Do chwili obecnej dolnośląscy policjanci udowodnili zatrzymanemu, co najmniej 9 tego typu przestępstw – napady na terenie województwa dolnośląskiego: we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy oraz trzy napady na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego, a także usiłowanie napadu na terenie województwa wielkopolskiego.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. Za przestępstwa, o które jest on podejrzany, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocałwiu / pt)

 

Powrót na górę strony