Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził spirytus bez akcyzy

Data publikacji 10.10.2013

Gostynińscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Pruszkowa udaremnili przewóz 500 litrów nielegalnego alkoholu o wartości handlowej prawie 40 tysięcy złotych. 50-letni mieszkaniec powiatu płońskiego już usłyszał zarzut przewożenia wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy.

Przedwczoraj policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Gostyninie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Pruszkowie zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu płońskiego. Mężczyzna dostawczym fiatem przewoził nielegalny alkohol w 1000-litrowym zbiorniku. Ponadto, w części ładunkowej pojazdu, znajdował się jeszcze drugi opróżniony już pojemnik.

Policjanci zabezpieczyli 500 litrów wyrobu spirytusowego. Wartość handlowa nielegalnego alkoholu to prawie 40 tys. złotych.

Dzisiaj 50-latek usłyszał zarzut przewożenia wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony