Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z lewym towarem podczas kontroli drogowej

Data publikacji 10.10.2013

Ponad 40 kilogramów tytoniu oraz 270 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj chełmińscy policjanci. Mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który przewoził lewy towar jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Dalszym jego losem zajmie się teraz Urząd Celny.

Wczoraj (9.10.13), przed południem policjanci z chełmińskiej drogówki, jak co dzień, patrolowali drogi powiatu. Będąc na ulicy Łunawskiej w Chełmnie zatrzymali opla zafirę. W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwrócił przewożony przez kierowcę towar. Po sprawdzeniu zawartości parcianych worków leżących na tylnym siedzeniu oraz kartonów ułożonych w bagażniku okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego przewozi tytoń i alkohol bez znaków skarbowych akcyzy. Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, natomiast jego auto wraz z lewym towarem trafiło na policyjny parking. W samochodzie znajdowało się ponad 40 kilogramów tytoniu oraz 290 plastikowych butelek z alkoholem. Swoim działaniem mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty przekraczające ponad 37 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia  kierowca opla usłyszał zarzuty. Za naruszenie przepisów karnych skarbowych grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Materiały w tej sprawie wraz z zabezpieczonym towarem zostaną przekazane do Urzędu Celnego, gdzie wykonane zostaną dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony