Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów i artystów z kabaretu Ani Mru Mru

Data publikacji 11.10.2013

Policjanci z ruchu drogowego wspólnie z artystami z kabaretu ANI MRU MRU przeprowadzili akcję, której celem jest uświadomienie kierujących, jak niebezpieczne są rozmowy prowadzone przez telefon, a w szczególności pisanie sms-ów podczas prowadzenia samochodu.

Za zgodą kierujących artyści wystąpili w charakterze średniowiecznych egzekutorów prawa i wymierzali kierowcom symboliczne kary, zakuwając ich w dyby.

Akcja rozpoczęła się tuż po godz. 14.00 na ul. Jana Pawła II w Lublinie. W ciągu zaledwie kilkunastu minut „wpadło” kilkunastu kierowców, którzy telefon komórkowy trzymali przy uchu.

Ty razem mogli liczyć na surowe pouczenie. Zamiast 200 złotych mandatu i 5 pkt karnych trafiali w ręce średniowiecznych egzekutorów prawa. Artyści z kabaretu pouczali kierowców o zagrożeniach wynikających z rozmów telefonicznych w czasie jazdy samochodem i wymierzali im symboliczne kary.

Przez organizowane takich właśnie akcji lubelscy policjanci chcą dotrzeć do świadomości kierujących i przestrzec ich przed zagrożeniami wynikającymi z niebezpiecznych zachowań na drodze.

To już kolejna akcja prowadzona z artystami z lubelskiego kabaretu związana z bezpieczeństwem na drogach. Nasi artyści zapowiadają stałą współpracę, której celem będzie edukacja kierowców.

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.33 MB)

Powrót na górę strony