Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu w areszcie

Data publikacji 14.10.2013

Policjanci z Gliwic zatrzymali 18 - latka, który napadł na sklep jubilerski, przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zażądał wydania złota. Mężczyzna szybko wpadł w ręce stróżów prawa, którzy na podstawie zapisu z monitoringu ustalili wygląd napastnika oraz kierunek jego ucieczki. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował napastnika. Za popełnione przestępstwo grozi mu kra 12 lat więzienia.

Jak wynika z zebranych dotąd informacji, sprawca wszedł do sklepu jubilerskiego, przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zażądał wydania kosztowności. Mężczyzna ze skradzionym towarem wybiegł na ulicę i uciekł w nieznanym kierunku.

Zaraz po tym, jak pracownicy sklepu poinformowali o zdarzeniu policjantów, rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Na podstawie zapisu z monitoringu ustalono wygląd napastnika oraz kierunek jego ucieczki. Po upływie krótkiego czasu funkcjonariusze będący na służbie dodatkowej opłacanej przez samorząd miasta, zatrzymali uciekającego mężczyznę. Okazało się, że to właśnie on napadł na jubilera. Na wniosek policji i  prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 18-letniego bytomianina na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z przedmiotem przypominającym broń. Za popełnione przestępstwo grozi mu 12 - letni pobyt w więzieniu.

9KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.62 MB)

Powrót na górę strony