Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pozbawienie wolności

Data publikacji 14.10.2013

Lubuscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności dwóch nastolatków. 16 i 17-latek zostali pobici a następnie wywiezieni do lasu i tam pozostawieni. Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 października 2013 roku, w godzinach popołudniowych, w Rzepinie. Jeden z pokrzywdzonych został zaatakowany w swoim mieszkaniu, do którego dwóch mężczyzn weszło bez pozwolenia właścicielki – matki 17-latka. Sprawcy weszli do pokoju chłopaka i tam kilkakrotnie uderzyli go w twarz. Następnie sprawcy wraz z wystraszonym 17-latkiem wyszli z mieszkania. Samochodem udali się do miejsca zamieszkania kolegi pokrzywdzonego. Tam zmusili 17-latka do wywołania swojego 16-letniego kolegi z mieszkania, a sami czekali na klatce, piętro niżej.

Mężczyźni zaciągnęli swoje ofiary do samochodu i pojechali na stację benzynową, gdzie w pomieszczeniu magazynowym czekał na nich trzeci napastnik. W magazynie sprawcy pobili nieletnich, po czym wsadzili ich na tylne siedzenie samochodu i wywieźli kilka kilometrów dalej do lasu, gdzie ich pozostawili i kazali wrócić pieszo do miasta. Po wszystkim sprawcy wsiedli do samochodu i odjechali. Pokrzywdzeni dotarli do miejsca zamieszkania i o wszystkim powiadomili rodziców, a ci następnie Policję.

Podjęte niezwłocznie przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania trzech podejrzanych w tej sprawie. Jak się okazało, byli to mieszkańcy Rzepina w wieku od 21 do 25 lat.

Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności i pobicia. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Ustalane są motywy ich działania. Za przestępstwa, których się dopuścili, zatrzymanym grozi kara pozbawienie wolności do lat 5.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony