Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3500 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 14.10.2013

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu legnickiego, podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i tytoniu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie blisko 3,5 tys. porcji narkotyków, a także 28 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze znaleźli u niego i zabezpieczyli blisko 3,5 tys. porcji metaamfetaminy i amfetaminy oraz 28 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci sprawdzają m.in. pochodzenie zabezpieczonych narkotyków, a także czy zatrzymany zajmował się również handlem środkami odurzającymi. Sąd zastosował wobec 36-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony