Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 14.10.2013

31-latek wszedł do mieszkania 77-letniego mężczyzny i zaatakował go nożem. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, natomiast napastnik zatrzymany przez zambrowskich policjantów. Dzisiaj decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W miniony piątek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został powiadomiony przez mężczyznę zamieszkującego w sąsiednim mieszkaniu o tym, że ktoś obok wzywa pomocy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. We wskazanym mieszkaniu funkcjonariusze zastali agresywnego mężczyznę, którego obezwładnili oraz leżącego w jednym z pokoi starszego mężczyznę. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Zambrowa ugodził kilka razy nożem 77-latka. Jednak dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i interwencji policjantów oraz niezwłocznie udzielonej pomocy medycznej nie doszło do tragedii. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Okazało się, że zatrzymany był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, wyjaśniają zambrowscy policjanci.

9KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony