Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm

Data publikacji 16.10.2013

Policjanci w sześciu firmach na terenie powiatu krapkowickiego zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi o wartości ponad 38 tys.zł. Wśród bezprawnie oznakowanych przedmiotów znanych firm znalazły się m.in. zabawki i odzież. Śledczy określają m.in. skalę zjawiska i odpowiedzialne za to osoby.

Kryminalni z Krapkowic i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że właściciele kilku firm handlowych działających na terenie powiatu krapkowickiego mogą wprowadzać do obrotu przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. W wyniku działań prowadzonych wspólnie z reprezentantem prawnym poszkodowanych po przeszukaniu pomieszczeń należących do sześciu różnych podmiotów gospodarczych ujawniono bezprawnie oznakowane towary - policjanci zabezpieczyli między innymi odzież, breloki, tornistry i zabawki o wartości nie mniejszej niż 38 000 zł.

W tej sprawie zostały już wszczęte postępowania przygotowawcze, w ramach których śledczy określą między innymi skalę zjawiska i odpowiedzialne za to osoby.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej osoba, która wprowadza do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca takiego przestępstwa podlega grzywnie. Natomiast jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia takiego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony