Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbicie zorganizowanej grupy rozprowadzającej narkotyki w zakładzie karnym

Data publikacji 17.10.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP przy współpracy z funkcjonariuszami KWP zs. w Radomiu zatrzymali 9 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Zakładu Karnego w Płocku. Większość zatrzymanych do więźniowie.

Śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim, dotyczy trwającej od ok. 3 lat, przestępczej działalności siatki dilerskiej rozprowadzającej amfetaminę i marihuanę wśród osób skazanych. Szacuje się, że w tym czasie członkowie grupy sprzedali 6 kilogramów narkotyków. Ceny za porcję wynosiły nawet 150 złotych za porcję i trzykrotnie przewyższały stawki obowiązujące poza zakładem karnym. Ustalenia wskazują, że te same osoby rozprowadzały w więzieniu alkohol.

Policjanci Zarządu w Radomiu CBŚ KGP oraz Głównego Inspektoratu Służby Więziennej wkroczyli na teren zakładu karnego i zupełnie zaskoczyli 7 osadzonych, którzy zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tego samego dnia zatrzymano dwie inne osoby spoza więzienia.

Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

Sąd tymczasowo aresztował tymczasowo 7 członków grupy, wobec jednej osoby zastosowano dozór policji. Dzisiaj trwają czynności z ostatnim zatrzymanym. Podejrzani więźniowie, po decyzji sądu, nie wrócili już do tego samego zakładu karnego, zostali osadzeni w innych aresztach.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Rozbicie zorganizowanej grupy rozprowadzającej narkotyki w zakładzie karnym

Opis filmu: cbś, narkotyki, grupy przestępcze, więzienie, zakład karny

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbicie zorganizowanej grupy rozprowadzającej narkotyki w zakładzie karnym (format flv - rozmiar 18.23 MB)

Powrót na górę strony