Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaplanował śmierć matki - odpowie za zabójstwo

Data publikacji 21.10.2013

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 62-latkowi podejrzanemu o zabójstwo matki. Mężczyzna trzykrotnie ugodził nożem 90-latkę. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. 20 października 2013 roku sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu piotrkowianina.

18 października 2013 roku w godzinach popołudniowych oficer dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał niepokojące zgłoszenie od właściciela firmy pogrzebowej. Jego pracownicy ujawnili rany klatki piersiowej u denatki, której ciało zostało przewiezione do prosektorium z jednego mieszkań na Osiedlu Wyzwolenia. Oficjalnie miał to być zgon z przyczyn naturalnych, lecz obrażenia ewidentnie wskazywały, że do śmierci kobiety mógł się ktoś przyczynić.

W wyjaśnienie sprawy natychmiast zaangażowali się kryminalni. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 90-latki. Na miejscu zastali jej 62-letniego syna, który miał opiekować się staruszką. Jak się okazało, dokładnie zaplanował i przygotowywał śmierć oraz pochówek matki gdy ta jeszcze żyła.

Na miejscu działania policjantów nadzorowali  prokuratorzy. Technicy kryminalistyki skrupulatnie zbadali miejsce zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Okazało się, że sprawcą tego okrutnego zabójstwa jest 62-letni syn zamordowanej kobiety. To on właśnie chcąc ukryć zbrodnię i uniknąć odpowiedzialności karnej wprowadził w błąd pracowników zakładu pogrzebowego co do przyczyny zgonu matki. Wątek związany z odebraniem zwłok jedynie na podstawie oświadczenia ustnego członka rodziny będzie także wnikliwie wyjaśniany.

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach nocnych, prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa. 20 października 2013 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował o 3 miesięcznym aresztowaniu podejrzanego. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony