Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili szajkę okradającą hurtownie

Data publikacji 25.10.2013

Śląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się we włamaniach do hurtowni papierosów na terenie województwa śląskiego oraz na Opolszczyźnie i w Małopolsce. W sumie zatrzymanym zarzucono 15 takich przestępstw, w wyniku których skradli papierosy warte ponad 400 tysięcy złotych. Decyzją sądu wszyscy sprawcy zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach wpadli na trop siedmioosobowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się włamaniami do hurtowni papierosów. Śledczy ustalili, że mają oni na swoim koncie przynajmniej 15 takich przestępstw, do których doszło od listopada ubiegłego do lipca tego roku na terenie województw śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Skradzione przez nich papierosy wyceniono na ponad 400 tysięcy złotych.

Prokurator Rejonowy w Jaworznie wszczął w tej sprawie śledztwo. Dwóch z ustalonych sprawców przebywało w aresztach śledczych na terenie województwa opolskiego, gdzie trafili za inne popełnione przestępstwa. Przy współpracy z policjantami z KWP w Opolu zostali oni przesłuchani. Do zatrzymania pozostałej piątki, cieszącej się jeszcze wolnością, doszło w ubiegły wtorek. Wcześnie rano do mieszkań czterech sosnowiczan i jednego katowiczanina wkroczyli kryminalni z KWP w Katowicach i komendy w Sosnowcu, wspierani przez śląskich i małopolskich antyterrorystów.

Zatrzymani są w wieku od 17 do 37 lat i część z nich była już w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego sąd podjął już decyzję o aresztowaniu całej piątki. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci prowadzący sprawę ustalają, czy zatrzymani mają na swoim koncie więcej niż 15 zarzuconych im do tej pory przestępstw.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Rozbili szajkę okradającą hurtownie

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, zorganizowane grupy przestępcze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbili szajkę okradającą hurtownie (format flv - rozmiar 15.26 MB)

Powrót na górę strony