Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy wymuszenia rozbójniczego w rękach policjantów

Data publikacji 28.10.2013

25 października 2013 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową piotrkowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego na 15-latku. Dwóch 17-latków i ich 19-letni wspólnik usłyszeli zarzuty.

27 października 2013 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla przestępczego trio. Zdarzenie miało miejsce 23 i 24 października 2013 roku w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Do miejsca zamieszkania 15-latka przyszło trzech znanych małoletniemu mężczyzn, którzy nie mogąc odzyskać długu zmusili go do wyjścia z domu, zaczęli go bić  po twarzy i kopać po całym ciele. Następnie oblali go najprawdopodobniej benzyną i rzucali w jego kierunku palącym się niedopałkiem papierosa.

Sprawcy uważając, że ich metody są niewystarczające, wywieźli nastolatka do pobliskiego lasu. Oprawcy zmusili swoją ofiarę do rozebrania się, kazali mu uklęknąć i bili  po całym ciele kijem oraz kopali w brzuch. Przestępcy odjechali pozostawiając pokrzywdzonego w lesie. Nazajutrz 15-latek obawiając się o swoje życie zawiadomił śledczych.

W wyniku natychmiastowej reakcji policjantów sprawcy zostali zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje także, że podejrzani  udzielali małoletniemu środków narkotycznych. Cała trójka usłyszała zarzuty. 27 października 2013 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla oprawców.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za udzielanie małoletniemu środków narkotycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych kara nawet do 15 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony