Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalnie pobili, odpowiedzą za zabójstwo

Data publikacji 29.10.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch młodych mieszkańców miasta podejrzanych o brutalne pobicie. Zaatakowany przez nich 53-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Obydwaj zatrzymani odpowiedzą za zabójstwo. Jeden z nich ma zaledwie 16 lat.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło w minioną sobotę około 6:00. W tym czasie do jednego z mieszkań przy ulicy Walki Młodych przyszło dwóch nieznanych sprawców. Drzwi mieszkania otworzył im 53-letni mężczyzna. W pewnym momencie bez żadnego powodu napastnicy zaczęli bić i kopać po całym ciele zaskoczonego domownika. Na koniec sprawcy kilkakrotnie uderzyli swoją ofiarę krzesłem w okolice głowy. Po zdarzeniu uciekli z mieszkania. W wyniku odniesionych obrażeń pobity mężczyzna zmarł.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, na miejsce skierowana została specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci potwierdzili otrzymaną wcześniej informację - w jednym z mieszkań zastali leżącego na podłodze mężczyznę. Ustalono, że są to zwłoki 53-letniego właściciela mieszkania. Kiedy na ciele denata policjanci ujawnili ślady pobicia, przystąpiono do poszukiwania sprawców.

Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonym postępowaniu materiały. Jak się okazało, ich praca bardzo szybko przyniosła efekty. W zaledwie kilka godzin po zdarzenia kryminalni zatrzymali na terenie Piły pierwszego z podejrzanych. Drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy kilka godzin później. Obydwaj usłyszeli już zarzut zabójstwa.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku 17 i 16 lat. Obydwaj są dobrze znani pilskim stróżom prawa. Po zapoznaniu się z zebranymi w prowadzonym postępowaniu materiałami Prokuratura Rejonowa w Pile podjęła decyzję, że młodszy ze sprawców z uwagi na brutalny charakter czynu, będzie odpowiadać jak osoba dorosła.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony