Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IKAR – ćwiczenia na warszawskim lotnisku Chopina

Data publikacji 13.11.2013

Terroryści porwali Boeinga 737-400. Piloci musieli awaryjnie lądować na Lotnisku Chopina w Warszawie. Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci z warszawskiego lotniska, funkcjonariusze BOA KGP, Straży Granicznej, Straży Ochrony Lotniska, strażacy i ratownicy medyczni. To na szczęście były tylko ćwiczenia, ale właśnie dzięki takim treningom wszystkie służby mogą wypracować wspólne metody działania w przypadku realnego zagrożenia.

O godzinie 10:00 na warszawskim lotnisku wylądował awaryjnie Boeing 737-400, który został opanowany przez terrorystów. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo pasażerów natychmiast wszczęły alarm i na miejscu pojawili się policjanci z komisariatu warszawskiego lotniska Chopina, funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych, Straży Granicznej, Straży Ochrony Lotniska, strażacy i ratownicy medyczni. Służby zabezpieczyły teren wokół samolotu i przygotowały się do akcji odbicia zakładników. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy weszli na pokład i opanowali sytuację. Potem przeprowadzili ewakuację zakładników i agresorów.

To na szczęście były tylko ćwiczenia, które zakładały działanie wielu służb w przypadku aktu terrorystycznego. Dzięki takim treningom możliwe jest wypracowanie wspólnych, jednolitych i skutecznych metod działania w przypadku realnego zagrożenia.

Porty Lotnicze / kj

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.7 MB)

Powrót na górę strony