Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla posiadacza sterydów

Data publikacji 31.10.2013

Kilka kilogramów białego proszku, odczynniki i kilkaset fiolek znaleźli rzeszowscy policjanci w jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa. Chwilę po wejściu do mieszkania funkcjonariusze zatrzymali wynajmującego je mężczyznę. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to steryd - testosteron. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Wczoraj, policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa znalezione zostały strzykawki oraz zakrwawione igły. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu rożne substancje chemiczne. Na miejsce skierowano ekipę dochodzeniowo-śledczą, techników kryminalistyki, policjantów dochodzeniowych i kryminalnych oraz ekspertów z zakresu fizykochemii laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej.

Podczas przeszukania znaleźli około 3 kg białego proszku zapakowanego w worki foliowe z zapięciem strunowym. Jego część była ukryta w specjalnych skrytkach. Zabezpieczyli również liczne odczynniki chemiczne, setki szklanych ampułek, fiolki laboratoryjne. W mieszkaniu znaleźli również wagę laboratoryjną, etykiety, znaki holograficzne.  Policjanci kryminalni zajęli się ustaleniem osoby wynajmującej mieszkanie. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione podczas przeszukania substancje zostały skierowane do badań. Ich wstępne wyniki wykazały, że zabezpieczony biały proszek to steryd - testosteron, środek stosowany w lecznictwie i kulturystyce. Jednak jego wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu bez pozwolenia jest zabronione. Taki też zarzut przedstawili zatrzymanemu policjanci. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony