Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzież i perfumy z zastrzeżonymi znakami towarowymi

Data publikacji 06.11.2013

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty zatrzymali 39-letniego obywatela Indii, który oferował do sprzedaży perfumy i odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 100 tys. złotych. Z kolei 32-letni obywatel Turcji oferował na swoim stoisku w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej dresy różnych znanych marek. On również został zatrzymany przez policjantów. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie, w trakcie prowadzonych działań na terenie bazaru przy ul. Bakalarskiej zwrócili uwagę na mężczyznę, który oferował do sprzedaży perfumy oraz odzież w atrakcyjnych cenach. Rzeczy te miały znaki towarowe znanych firm.

Funkcjonariusze bardzo szybko zorientowali się, że towar jest podrobiony. 39-letni obywatel Indii został zatrzymany, a perfumy i odzież zabezpieczono. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 100 tys. złotych.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Proceder ten podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Działania w tym zakresie prowadzą również piaseczyńscy policjanci. Przeprowadzili oni kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez obywatela Turcji mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży dresy opatrzone była zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 70000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony