Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna dziupla zlikwidowana

Data publikacji 07.11.2013

Dzielnicowi z Więcborka ujawnili dziuplę, w której od jakiegoś czasu rozbierano pojazdy. Do sprawy zatrzymany został 52-letni mieszkaniec gminy Sośno. Mężczyzna już następnego dnia usłyszał zarzut paserstwa, za co może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa przestępczej działalności związanej z dziuplą nie została jeszcze zakończona, policjanci nadal rozpracowują ten proceder.

W poniedziałek (04.11.2013) po godzinie 15:00 sępoleńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na trop 52-letniego mieszkańca gminy Sośno wpadli dzielnicowi, którzy w trakcie wykonywania czynności do innej sprawy uzyskali informację o prawdopodobnej dziupli samochodowej na terenie jednej z posesji w gminie Sośno. Mundurowi nie czekając ani chwili postanowili sprawdzić miejsce gdzie miałoby dochodzić do demontażu skradzionych aut.

W jednym z budynków gospodarczych na terenie wskazanej posesji funkcjonariusze znaleźli części pochodzące od różnego rodzaju pojazdów, a także szybę, na której znajdowała się numery rejestracyjne. Stróże prawa sprawdzili je w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że pojazd o takich numerach jest poszukiwany i pochodzi z przestępstwa, bowiem na początku stycznia został skradziony na terenie Tarnowa Podgórnego w województwie wielkopolskim.

Zatrzymany 52-latek trafił do policyjnej celi.  We wtorek (05.11.2013) mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Teraz o losie 52-latka zadecyduje sąd. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci weryfikują też pochodzenie zabezpieczonych części i nadal ustalają kto jeszcze zamieszany jest w ten przestępczy proceder.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony