Policjanci z pasją - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z pasją

Data publikacji 08.11.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu osiągają bardzo dobre wyniki nie tylko w służbie, ale i w sporcie. W szeregach małopolskiej Policji służbę peni Mistrz w wyciskaniu sztangi i Mistrzowie Polski Amatorskiego Hokeja na Lodzie.

Młodszy Aspirant Piotr Momot to Mistrz i Wicemistrz Otwartych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Młodszy Aspirant  Piotr Momot policjant Wydziału Kryminalnego KPP Oświęcim, który wraz z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Targu, drużynowo reprezentując KWP Kraków,  zdobyli Puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszej drużyny  w tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Natomiast indywidualnie w kategorii do 105 kg nasz policjant zajął II Miejsce z wynikiem 212,5 kg. To kolejny sukces policjanta, który rok wcześniej służąc jeszcze w Komisariacie Policji w Andrychowie, w tych samych Mistrzostwach zdobył Brązowy Medal.   

Aspirant Grzegorz Dzięgiel oraz starszy sierżant Artur Kołodziej to Mistrzowie Polski w amatorskim hokeju na lodzie.

Aspirant Grzegorz Dzięgiel oraz starszy sierżant Artur Kołodziej policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, a także asp. Damian Pactwa, który aktualnie pełni służbę w KWP Katowicach, wspólnie po służbie trenują hokej na lodzie w drużynie „Wojowników” z Oświęcimskiego Stowarzyszenia Hokeja Amatorskiego i w tym roku zdobyli mistrzostwo Polski.   

Oświęcimska, amatorska drużyna „Wojowników” występuje w krajowych rozgrywkach od 2007 roku, co roku odnotowując znaczące sukcesy, zarówno w Małopolskiej Amatorskiej Lidze Hokeja, gdzie trzykrotnie zostawała mistrzem, zdobywając przechodni puchar Harnaś Cup, który również obecnie jest w ich posiadaniu. Ciężkie treningi oraz zaangażowanie całej drużyny doprowadziły ich do wielkiego sukcesu podczas XII Mistrzostw Polski Amatorów, które w tym roku odbyły się w hali lodowej w Tychach, gdzie oświęcimska drużyna zdobyła najwyższe trofeum  - Mistrzostwo Polski.

W składzie złotej drużyny znajdują się także: Grzegorz Rzemiński, Piotr Wilk, Paweł Boduch, Krzysztof Drabczyk, Marek Ignaczak, Bartłomiej Grabowski, Piotr Kokoszka, Grzegorz Szpyt, Łukasz Adamus, Łukasz Bara, Grzegorz Bryzek, Michał Chrząścik, Piotr Czarny, Mateusz Zalewski. Trenerem jest: Maciej Szewczyk.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja