Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież 100 ton metalu

Data publikacji 12.11.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli metalowe elementy z hali firmy znajdującej się na terenie miasta. 10 listopada 2013 roku prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia policyjnych wywiadowców wykazały, że przestępczy proceder trwał od czerwca do 8 listopada 2013 roku. Były pracownik firmy i dwóch strażników ochrony chcieli się wzbogacić na kradzieży metalowych elementów. Sprawcy pod osłoną nocy wjeżdżali lawetą na teren firmy. Nie musieli się zbytnio trudzić, gdyż umówiony ochroniarz otwierał bramę wjazdową i kierował lawetę wprost do hali gdzie znajdowały się pięciometrowe pręty.

Śledczy ustalili, że złodzieje w ciągu kilku miesięcy wywieźli z firmy 100 ton metalu, który najprawdopodobniej miał być wykorzystany przy budowie trasy. Warte 230 tysięcy złotych mienie spieniężali w skupie złomu.

8 listopada w ręce stróżów prawa wpadł pierwszy ze sprawców: 59-letni piotrkowianin. Dzień później zostali zatrzymani jego wspólnicy w wieku 29 i 56 lat. 10 listopada wobec całej trójki prokurator zastosował policyjne dozory, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne jej okoliczności. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja