Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za śmiertelne ugodzenie nożem

Data publikacji 12.11.2013

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 62-letni mężczyzna, który w ubiegły piątek (8 listopada 2013 roku) śmiertelnie ugodził nożem swojego współlokatora. Gorzowianin usłyszał już zarzut zabójstwa i grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 8 listopada 2013 roku, przy ul. Wyszyńskiego doszło do kłótni między współlokatorami, którzy wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Jeden z nich podczas sprzeczki postanowił użyć argumentu siły i chwycił znajdujący się w pobliżu kuchenny nóż, zadając cios w okolice klatki piersiowej swojemu rówieśnikowi. Ten, mimo pomocy udzielonej przez wezwanych na miejsce medyków, okazał się śmiertelny.

Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny tego miejsca. Ciało zaś decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań prosektoryjnych, które w rezultacie wskazały na wcześniejsze przypuszczenia i potwierdziły je.

62-letni mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia (9 listopada 2013 roku) usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony