Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował zabić sąsiadkę - został zatrzymany

Data publikacji 12.11.2013

Pomorscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 57-letniej mieszkanki Wejherowa. Mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Dziś został doprowadzony do wejherowskiego sądu, którego decyzją zastosowano wobec niego tymczasowo areszt na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa. Natychmiast na miejsce został skierowali policyjny patrol, gdzie funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną 57-latkę, jej syna oraz 46-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze ustalali na miejscu okoliczności oraz szczegółowy przebieg zdarzenia oraz rozpytywali świadków. Jak wynika z ich ustaleń, 46-latek wszedł do mieszkania pokrzywdzonej i po krótkiej rozmowie zaatakował ją nożem. Kobieta była sama w domu, próbowała się wyrywać i wezwać pomoc. Podczas szarpaniny, nagle do mieszkania wszedł syn 57-latki, który gdy tylko usłyszał krzyki i wołanie o pomoc, ruszył na ratunek matce.

Technik kryminalistyki na miejscu zdarzenia znalazł nóż kuchenny, zebrał ślady biologiczne i daktyloskopijne. 46-letni podejrzany został zatrzymany a pokrzywdzona 57-latka wraz z synem zostali przetransportowani do wejherowskiego szpitala.

Zatrzymany mężczyzna ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Wejherowie 46-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony