Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 13.11.2013

Z płonącego mieszkania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach uratowali mężczyznę. Po trzech minutach od zgłoszenia o pożarze policjanci byli już na miejscu tragedii. Bez wahania wypchnęli zamknięte drzwi od mieszkania i wynieśli jednego z mężczyzn. Drugiego wynieśli strażacy.

W miniony poniedziałek (11 listopada), po godzinie 16:00 patrol w składzie funkcjonariusz służby kryminalnej i służby prewencyjnej otrzymał zgłoszenie, że na jednym z kozienickich osiedli pali się mieszkanie. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Na miejscu potwierdzili, że w mieszkaniu na trzeciej kondygnacji z okna wydobywają się gęste kłęby dymu. Policjanci pobiegli pod drzwi mieszkania, które jak się okazało były zamknięte. Bez chwili wahania funkcjonariusze wypchnęli drzwi i z mieszkania wynieśli mężczyznę, który krzyczał, że wewnątrz znajduje się jego brat i ojciec. W tym czasie przybyła powiadomiona straż pożarna. Strażacy z mieszkania wynieśli jeszcze jednego mężczyznę, po czym przystąpili do akcji gaśniczej.

Prawdopodobnie ogień zaprószyli mieszkający tam bracia, którzy byli pijani, badanie wykazało u każdego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja