Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ważne informacje dla kibiców w związku z meczem towarzyskim Polska – Słowacja

Data publikacji 14.11.2013

15 listopada 2013 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o godzinie 20.45 odbędzie się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowacji. Wszystko wskazuje na to, że na trybunach zasiądzie komplet kibiców, czyli ponad 40 tys. osób. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników tej imprezy sportowej, zachęcamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie wiele różnych służb, w tym Policja. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zapewnienie ładu i porządku oraz będą monitorować ciągi komunikacyjne zarówno przed, jak i po meczu. W zabezpieczeniu udział wezmą policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu kryminalnego.

W związku z dużym zainteresowaniem meczem i spodziewanym kompletem publiczności oraz przyjazdem wielu kibiców spoza Wrocławia, mając na uwadze spodziewane duże natężenie ruchu pojazdów, zachęcamy do skorzystania ze środków darmowej komunikacji miejskiej. Warto rozważyć też wcześniejszy przyjazd na stadion, nie odwlekając go na ostatnią chwilę, tym bardziej, że bramy stadionu będą już otwarte 3 godziny przed meczem, a dla kibiców, którzy przyjadą wcześniej, organizator zaplanował na esplanadzie stadionu wiele atrakcji.

Osoby, które będą jednak musiały przyjechać na stadion prywatnym samochodem, będą mogły skorzystać z parkingu wielopoziomowego stadionu oraz parkingów usytuowanych w pobliżu stadionu (miejsca wskazane na poniższej mapce). Zachęcamy kierowców do słuchania Radia Wrocław (102,3 FM), gdzie na bieżąco będą przekazywane informacje dot. m.in. przepustowości dróg dojazdowych i miejsc na parkingach.

W przypadku parkingu wielopoziomowego na terenie Stadionu Wrocław, płatność będzie się odbywać przy wyjeździe. Na wszystkich pozostałych parkingach, płacimy przy wjeździe. Płatność tylko gotówką. Przy okazji informujemy również o możliwości skorzystania z parkingów Park & Ride na terenie Wrocławia (ul. Ślężna przy wzgórzu Andersa, ul. Grabiszyńska przy pętli tramwajowej Oporów, ul. Jana II Sobieskiego przy stacji kolejowej Wrocław Psie Pole).

W newralgicznych dla ruchu miejscach, w zależności od potrzeb, będą ruchem kierować policjanci. W związku z powyższym apelujemy do kierowców o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Przypomnijmy, że kursować będą specjalne linie tramwajowe i autobusowe.

Kibice wybierający się na mecz, powinni również zapoznać się z Asystentem Kibica >>.

Poniżej szczegółowe informacje dot. darmowej komunikacji miejskiej w dniu meczu. Bilet oraz akredytacja PZPN uprawnia do przejazdów dodatkową komunikacją miejską na poniższych trasach i liniach.

Dowóz kibiców na mecz:

T1 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka)

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska

Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 20 minut w godzinach od 18:00 do 20:00 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej)

Odwóz kibiców z meczu:

T1 (tramwajowa linia specjalna):
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Świdnicka

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45

T2 (tramwajowa linia specjalna):
Leśnica – Średzka –Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:40 (odjazdy z Leśnicy)

S2 (autobusowa linia specjalna – obsługiwana przez autobusy przegubowe):

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony