Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o zgwałcenie starszych kobiet

Data publikacji 15.11.2013

12 listopada małopolscy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o zgwałcenie starszych kobiet. Sprawca usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Małopolscy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Gdów (pow. wielicki), podejrzanego o zgwałcenie starszych kobiet. Mężczyzna miał się dopuszczać się tych czynów od 2007 roku – wtedy doszło do zgwałcenia 84-letniej kobiety oraz zmuszenia do poddania się innym czynnościom seksualnym obecnie 89-letniej kobiety. Wtedy też zabezpieczono ślady, które pomogły zatrzymać sprawcę i przedstawić mu zarzuty.

Jak ustalono, 65-latek wielokrotnie usiłował dopuścić się podobnych czynów wobec mieszkanek podkrakowskich miejscowości, jednakże był płoszony, a czasami wręcz przeganiany przez osoby postronne lub osoby najbliższe dla ofiar. Do zdarzeń takich miało dochodzić również w bieżącym roku. Jednakże bardzo wiele takich zdarzeń nie było zgłaszanych, prawdopodobnie ze względu na przekonanie u ofiar, że są to sprawy wstydliwe oraz brak świadomości prawnej.

12 listopada mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, znaleźli odzież odpowiadającą opisowi, w której miał poruszać się sprawca przestępstw seksualnych.

W postępowaniu prowadzonym przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach podejrzanemu został przedstawiony zarzut zgwałcenia oraz zarzut doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej. Decyzją sądu sprawca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
 
Ponieważ śledczy podejrzewają, że kobiet pokrzywdzonych przez tego mężczyznę może być znacznie więcej, proszą o kontakt osobisty w tej sprawie z najbliższą jednostką Policji.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony