Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nieśli pomoc w Jankowie Przygodzkim

Data publikacji 15.11.2013

Łącznie 296 policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania i kilku komend powiatowych pomagało służbom ratunkowym podczas akcji w Jankowie Przygodzkim. W wybuchu gazociągu zginęły dwie osoby, kilkanaście zostało rannych, zniszczone zostały domy. Policyjna grupa śledcza prowadzi oględziny.

W czwartek 14 listopada br. około godziny 13.30 w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do eksplozji gazu z uszkodzonego rurociągu. Natychmiast w miejsce katastrofy zostały wysłane wszystkie służby ratunkowe. Policjanci, którzy dotarli na miejsce zajęli się ewakuacją ludzi z zagrożonej strefy. Zabezpieczali także drogi ewakuacyjne umożliwiające ratownikom medycznym i Straży Pożarnej sprawny dojazd do miejsca akcji ratunkowej. Policjanci zabezpieczali również cały teren objęty działaniami ratowniczymi. Gotowość do niesienia pomocy poszkodowanym podjęli policyjni psycholodzy. Łącznie w całej akcji brało udział 296 policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego, z Oddziału Prewencji Policji z Poznania i funkcjonariusze z kilku komend powiatowych.

Na miejscu katastrofy obecnie pracuje także specjalna grupa śledcza, w której uczestniczy 15 techników kryminalistycznych, ekspertów laboratorium kryminalistyki i dochodzeniowców z Poznania. Służą oni pomocą i swoją fachową wiedzą prokuratorom prowadzącym oględziny miejsca wybuchu. Policjanci przesłuchują też świadków. Zbierają informacje pomocne do wyjaśnienia przyczyn eksplozji gazu.

Szef wielkopolskich policjantów insp. Rafał Batkowski zadeklarował, że policjanci są gotowi nieść każdą inną niezbędną pomoc dla poszkodowanych mieszkańców i dla specjalistów badających okoliczności oraz przyczyny katastrofy.

KWP Poznań / kj

Powrót na górę strony