Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny „domowy arsenał”

Policjanci z Mirska zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie amunicji i materiałów wybuchowych. Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Mirsku otrzymali informację, iż mieszkaniec gminy skonstruował bombę. Natychmiast podjęto działania celem ustalenia kto i gdzie może takie materiały przechowywać. Funkcjonariusze szybko ustalili, że materiały wybuchowe ukryte są w jednym z pomieszczeń gospodarczych praktycznie w centrum miasta.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 26-letniego mieszkańca Mirska. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci z Lwówka Śl. i Gryfowa Śl. oraz strażacy OSP Mirsk. Ograniczono dostęp do części obszaru wokół tego pomieszczenia. W godzinach wieczornych na miejsce przybyli pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na miejsce zdarzenia dojechał także przewodnik psa do wykrywania materiałów wybuchowych. Podczas sprawdzania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli materiały pirotechniczne, lonty, naboje ćwiczebne do broni myśliwskiej oraz łuski po nabojach z broni myśliwskiej.

Zatrzymanego mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony