Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo 63-latka

Data publikacji 18.11.2013

W miejscowości Sieniec na policyjnej blokadzie drogowej w ręce stróżów prawa wpadł mężczyzna podejrzewany o zabójstwo swojego 63-letniego zajomwego. Zatrzymany 30-latek został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu najwyższy wymiar kary.

14 listopada 2013 roku około 22:00 dyspozytor pogotowia poinformował tomaszowską policję o zajściu  na Osiedlu Niewiadów. Mundurowi na miejscu zastali ratowników medycznych reanimujących rannego mężczyznę, który niestety zmarł. Denat miał ranę kłutą klatki piersiowej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kilka minut przed 22:00 napastnik wszedł do mieszkania 63-letniego znajomego a następnie kiedy został wyproszony, śmiertelnie ranił właściciela mieszkania. Powierzchowne rany doznała również znajdująca się w mieszkaniu 55-letnia kobieta i 28 – letni mężczyzna. Sprawca uciekł przez okno a następnie odjechał samochodem.

Tomaszowscy policjanci natychmiast po tej informacji rozpoczęli poszukiwania za podejrzewanym o zabójstwo. Komunikat dotyczący wytypowanego citroena saxo trafił do wszystkich jednostek. Około 4:30 nad ranem pojazd ten został zlokalizowany na krajowej ósemce w powiecie wieluńskim. W miejscowości Sieniec jeden z patroli zatrzymał i obezwładnił 30-letniego kierowcę. Był trzeźwy. W pojeździe zabezpieczono noże.

Zatrzymany został przewieziony do tomaszowskiej komendy Policji, gdzie usłyszał już zarzuty zabójstwa. Mężczyzna był w przeszłości notowany. Grozi mu najwyższy wymiar kary.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony