Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci zabezpieczyli 17 kg amfetaminy

Data publikacji 19.11.2013

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową rozpracowali grupę przestępczą trudniącą się nielegalną produkcją amfetaminy. W zlikwidowanym laboratorium składającym się z czterech linii produkcyjnych zabezpieczyli około 17 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości około 650 tys. złotych. Dwóm zatrzymanym mężczyznom, podejrzewanym o nielegalną produkcję amfetaminy, grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP od pewnego czasu zajmowali się sprawą dotyczącą nielegalnej produkcji amfetaminy. Dzięki dokładnej analizie zebranych informacji policjanci ustalili miejsce, w którym prowadzony był proceder. W minioną niedzielę, wspólnie z funkcjonariuszami ze stołecznego wydziału realizacyjnego, w miejscowości w powiecie wołomińskim ujawnili nielegalne laboratorium znajdujące się w jednym z pomieszczeń gospodarczych.

Mężczyźni zajmujący się nielegalnym procederem byli całkowicie zaskoczeni akcją policjantów. W momencie wejścia mundurowych produkcja nadal trwała. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 52 lat. Zabezpieczono również prawie 17 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 650 tys. złotych oraz znaczne ilości różnego rodzaju substancji chemicznych .

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Może im grozić od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mj)

Film Stołeczni policjanci zabezpieczyli 17 kg amfetaminy

Opis filmu: narkotyki, amfetamina, zatrzymania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Stołeczni policjanci zabezpieczyli 17 kg amfetaminy (format flv - rozmiar 13.98 MB)

Powrót na górę strony