Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zepchnąć policjantów z drogi

Data publikacji 19.11.2013

Płoccy policjanci zatrzymali po pościgu toyotę, którą kierował 28-latek. Uciekający przed pościgiem mężczyzna próbował zepchnąć z drogi jadące za nim radiowozy. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że powodem ucieczki był brak prawa jazdy u mężczyzny.

Wczoraj w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku usiłowali zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej toyotę yaris. Kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za uciekającym pojazdem. Kierowca toyoty nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, usiłował zepchnąć radiowóz do rowu.

W miejscowości Stróżewko policjanci zatrzymali uciekającego, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Płocka. Podczas dynamicznego zatrzymania, doszło do stłuczki dwóch radiowozów. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. Jak się okazało, kierujący toyotą uciekał, gdyż nie posiadał prawa jazdy.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany w związku z bezprawnym zmuszaniem funkcjonariuszy Policji do zaniechania czynności służbowych. W kodeksie karnym za ten czyn przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony