Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla sprawców napaści

Data publikacji 22.11.2013

Policjanci z Tychów zatrzymali, a sąd tymczasowo aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie i uwięzienie 30-latka. Jeden z napastników odpowie dodatkowo za czynną napaść na funkcjonariuszy, w wyniku której ranny został policjant. Śledczy odkryli w mieszkaniach dwóch podejrzanych znaczną ilość tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy oraz kokainę. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na ul. Niepodległości w Tychach. Dyżurny tyskiej komendy otrzymał od mieszkańców informację, że nieznani sprawcy pobili mężczyznę, którego następnie wciągnęli do volkswagena i uciekli. Na miejsce natychmiast udali się kryminalni i szybko zlokalizowali podejrzany pojazd, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną na ul. Andersa.

Podczas próby zatrzymania mężczyzn, kierowca ruszył, celowo potrącając funkcjonariusza. Drugi policjant, chcą ratować partnera, przestrzelił opony w pojeździe. Dwóch sprawców, po ostatecznej próbie ucieczki pieszo, zostało błyskawicznie obezwładnionych i zatrzymanych. Trzeci mężczyzna, który był ofiarą pobicia, uciekł. Policjant z urazem nogi oraz stłuczeniem głowy trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Następnego dnia śledczy ustalili 30-letniego pasażera oraz trzeciego sprawcę pobicia. Okazało się, że wszyscy są doskonale znani policjantom ponieważ byli już karani za podobne przestępstwa. Dwóch zatrzymanych w tym roku opuściło zakład karny.

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych stróże prawa znaleźli znaczne ilości tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy, a u innego kokainę. Sprawę prowadzą tyscy policjanci wspólnie z oficerami Centralnego Biura Śledczego w Katowicach.

Na wniosek policjantów oraz prokuratora wobec zatrzymanych w wieku 27, 29 oraz 34 lat sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia mężczyzny oraz pozbawienia go wolności. Dodatkowo 27-letni kierowca volkswagena usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony