Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 27.11.2013

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji nielegalnie posiadał broń i amunicję oraz tytoń, papierosy i alkohol bez znaków akcyzy. 49-latkowi może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

25 listopada 2013 r. policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez mieszkańca gminy Błaszki. Był to efekt kilku tygodni czynności związanych z weryfikacją informacji na temat działalności mężczyzny.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli między innymi 40 kilogramów tytoniu,  1428 paczek papierosów bez skarbowych znaków akcyzy, gilzy, maszynki do produkcji papierosów, a także 17 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. W innej części zabudowań funkcjonariusze znaleźli karabinek kbks i amunicję. W jeszcze innym pomieszczeniu zauważyli owinięty w folię sztucer wraz z noktowizorem, a także pasującą do niego amunicję. Uwagę policjantów zwróciło także stojące niedaleko wiadro, z którego po chwili wyciągnęli zwiniętą skórę sarny.

Właściciel gospodarstwa został zatrzymany. Materiały dotyczące papierosów i tytoniu zostaną przekazane urzędowi celnemu w celu prowadzenia dalszego postępowania. Natomiast w sieradzkiej prokuraturze mężczyzna usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony