Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na mecz przyjechali wyposażeni w niebezpieczne przedmioty

Data publikacji 30.11.2013

Wczoraj w Szczecinie na stadionie odbył się mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz. Zachodniopomorscy policjanci podjęli szereg działań prewencyjnych już na kilka dni przed rozpoczęciem meczu, aby zapobiec zarówno naruszeniu porządku publicznego, jak również uniemożliwić wniesienia na stadion niebezpiecznych przedmiotów.

Ustalenia i obawy  zachodniopomorskich policjantów w pełni okazały się słuszne.  Wielu z  gości posiadało zakaz uczestnictwa w meczach wyjazdowych. Do Szczecina przyjechali  oni prywatnymi  samochodami i właśnie te pojazdy znajdowały się w głównym zainteresowaniu zachodniopomorskich funkcjonariuszy. Przypuszczenia policjantów, iż osoby te nie przyjechały  z pokojowym nastawieniem,  potwierdził fakt kontroli ich środków komunikacji.

Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, którymi przemieszczali się  miedzy innymi pseudokibice Zawiszy Bydgoszcz. Wszyscy zostali wylegitymowani i poddani kontroli osobistej. Policjanci zatrzymali 4 osoby. Trzy z nich przewoziły niebezpieczne przedmioty w postaci metalowych gwiazd i pałek,  natomiast czwarta posiadała narkotyki.

Zachodniopomorscy policjanci  zabezpieczyli  39 sztuk metalowych gwiazd i dwie pałki.  Użycie tych przedmiotów  stwarzało zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób. Zatrzymane osoby trafiły na komisariat Policji.

Funkcjonariusze w stosunku do tych osób będą prowadzili postępowanie w kierunku naruszenia przepisów z ustawy o broni i amunicji, kodeksu wykroczeń i w jednym z przypadków  naruszenia  ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Ponadto  przed rozpoczęciem meczu policjanci zatrzymali ujętego przez ochronę mężczyznę, który nie podporządkowywał się poleceniom pracownika służby porządkowej, czym naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez  masowych . Postępowanie przeprowadzono w trybie przyśpieszonym.

Drugi z zatrzymanych będąc nietrzeźwym  w trakcie trwania imprezy masowej swoim zachowaniem zakłócał spokój i porządek publiczny , czym naruszył przepisy ustawy,  również odpowie w trybie przyśpieszonym.

Sprawnie przeprowadzone działania operacyjne i prewencyjne  zachodniopomorskich policjantów  nie dopuściły  do stworzenia zagrożenia w trakcie, jak i po imprezie.

KWP szczecin / ik

 

Powrót na górę strony