Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 550 roślin konopi indyjskich oraz 3,5 kilograma suszu w rękach mundurowych

Data publikacji 01.12.2013

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Sadzonki odurzającej rośliny znajdowały się w jednym z domów w gminie Jabłonna. Łącznie zabezpieczono blisko 550 roślin, a także ponad 3,5 kg suszu. Z ustaleń policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynika, że z hodowli można było uzyskać blisko 12 kg środka odurzającego o wartości ponad 350 tys.zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową omendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Bychawie odnaleźli i zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Hodowla prowadzona była w jednym z domów w gminie Jabłonna.

Jak wynika z ustaleń śledczych dom został wynajęty na potrzeby prowadzenia plantacji. W pomieszczeniach budynku znajdowały się sadzonki. Rośliny były w różnym stadium rozwoju. Począwszy od tych niedawno zasadzonych, do tych sięgających nawet ponad pół metra. Policjanci zabezpieczyli także specjalistyczny sprzęt służący do hodowli m.in. instalację grzewczą, wentylatory i nawilżacze.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 542 krzaki konopi indyjskich oraz susz o wadze ponad 3, 5 kg. Z naszych ustaleń wynika, że z nielegalnej plantacji można było uzyskać blisko 12 kg marihuany o wartości ponad 350tys zł.
Ustaleniem wszystkich okoliczności nielegalnego procederu zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową. Do sprawy zatrzymany został 25 - letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie przedstawione zostały mu zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowiadał będzie za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć znaczną ilość środków odurzających. 25 - latek odpowiadał będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. W ubiegłym roku wyszedł z Zakładu Karnego. Podejrzany doprowadzany został do sądu z wnioskiem o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora.

Sprawca został aresztowany na okres trzech miesięcy. Jak dodatkowo ustalono do wynajmowanego domu doprowadzone były nielegalne przyłącza. W ten sposób doszło także do kradzieży energii elektrycznej. W tym przypadku trwa jeszcze szacowanie strat na szkodę zakładu energetycznego.

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

KWP Lublin / ik

 

Film Blisko 550 roślin konopi indyjskich oraz 3,5 kilograma suszu w rękach mundurowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Blisko 550 roślin konopi indyjskich oraz 3,5 kilograma suszu w rękach mundurowych (format flv - rozmiar 4.26 MB)

Powrót na górę strony