Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla pseudokibiców Wisłoki Dębica

Data publikacji 02.12.2013

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wraz z innymi osobami zaatakowali funkcjonariuszy chcących zapobiec ustawce z kibicami Igloopolu Dębica. Decyzją Sądu Rejonowego w Dębicy dwóch z zatrzymanych kibiców Wisłoki Dębica zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci ustalają pozostałych napastników.

Dębiccy policjanci otrzymali informację o planowanej ustawce pomiędzy kibicami lokalnych klubów piłkarskich. Funkcjonariusze patrolowali ulice miasta zwracając szczególną uwagą na osoby pochodzące ze środowisk kibiców. Podczas kontroli dworca PKP w Dębicy w kierunku 7 policjantów spomiędzy bloków pobliskiego osiedla wybiegła 30-osobowa grupa mężczyzn, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci odparli chuligański atak, jednak sprawcy zbiegli w kierunku ulicy Głowackiego. Niegroźnych obrażeń doznało trzech funkcjonariuszy.

Zaraz po zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Dębicy, w wieku 28, 26 i 24 lat. Wszyscy są dobrze znani dębickiej Policji. Wczoraj, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego w Dębicy, sąd zastosował wobec 28-latka i 26-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Przestępstwo, o które są podejrzani - czynna napaść na policjanta - obciążone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Jeden z zatrzymanyc, 24-latek, po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony.

Policjanci identyfikują pozostałych uczestników ataku na policjantów.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony