Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za podwójne zabójstwo

Data publikacji 02.12.2013

Policjanci z Włocławka wspólnie z kryminalnymi z KWP w Bydgoszczy zatrzymali 38-letnią kobietę do sprawy zabójstwa dwóch osób. Prokurator przedstawił zatrzymanej zarzut podwójnego zabójstwa. Sąd aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Dodatkowo, w tej sprawie zarzut pomocy podejrzanej i nakłaniania jej do ucieczki usłyszał 40-letni mężczyzna. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Do zabójstwa doszło w poniedziałek (25.11.2013 r.) w ubiegłym tygodniu, na osiedlu Południe we Włocławku. Dyżurny policji został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o znalezieniu w domu zwłok dwóch osób. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że nieżyjący 59-letnia kobieta oraz jej 84-letni ojciec mieli na ciele rany cięte i kłute od noża. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Włocławka i z KWP w Bydgoszczy, którzy zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy. Ich praca przyniosła efekt. Kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewaną o tę zbrodnię kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Kryminalni zatrzymali także 40-letniego mężczyznę, który nakłaniał kobietę do ucieczki i ukrywania się.

Po wytrzeźwieniu kobieta została przesłuchana w obecności prokuratora. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38-latce zarzutu dokonania podwójnego zabójstwa. Jak wynika z materiałów śledztwa, 38-latka znała swoje ofiary, a zbrodni dokonano na tle rabunkowym.

Sąd na wniosek śledczych i prokuratora aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Kodeks karny przewiduje za zabójstwo karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Natomiast 40-latek, bliski kobiety, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nakłaniania do ucieczki i ukrywania się przez organami ścigania. Wobec mężczyzny, któremu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, prokurator zastosował policyjny dozór.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Opis filmu: 3 miesiące aresztu za podwójne zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.72 MB)

Powrót na górę strony