Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wymuszenie rozbójnicze i posiadanie ponad 2700 porcji narkotyków

Data publikacji 02.12.2013

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że przemocą i groźbami spalenia mieszkania usiłował zmusić dwóch mieszkańców Ząbkowic Śląskich do wydania pieniędzy. Funkcjonariusze w mieszkaniu podejrzanego zabezpieczyli także ponad 2,7 tys. porcji narkotyków. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i posiadanie narkotyków. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w jednym z mieszań na terenie miasta stosował przemoc fizyczną wobec kobiety i mężczyzny oraz groził im spaleniem mieszkania, chcąc w ten sposób zmusić pokrzywdzonych do wydania 20 tys. złotych. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawnili i zabezpieczyli ponad 2,7 tys. porcji narkotyków. Po sprawdzeniu przez specjalistów okazało się, że była to marihuana i amfetamina.

W momencie, gdy policjanci znaleźli narkotyki, mężczyzna próbował jeszcze przekupić policjantów, obiecując im kilka tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został zatrzymany i trafił prosto do aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające i gdzie miały trafić, a także czy zatrzymany nie ma więcej tego typu czynów na swoim koncie.

Na bazie zgromadzonych materiałów dowodowych podejrzanemu postawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował już wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony