Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcąc ukryć manko, doprowadzili do eksplozji

Data publikacji 03.12.2013

Łęczyccy policjanci zatrzymali trzy osoby mające związek z włamaniem, podpaleniem i wybuchem w sklepie. Straty oszacowano na 35 tysięcy złotych. Za przestępstwa te grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

14 listopada 2013 roku o godzinie 21.20 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wybuchu w jednym ze sklepów na terenie Łęczycy. Niezwłocznie o zdarzeniu poinformował straż pożarną i skierował na miejsce patrol. Niemalże równocześnie do działań włączyli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na szybkie typowania potencjalnych sprawców. Kolejne działania policjantów  potwierdziły wcześniejsze ustalenia. Dysponując pełnym materiałem dowodowym, w tym opinią biegłego z zakresu pożarnictwa, śledczy mogli zweryfikować swoje podejrzenia.

25 listopada 2013 roku do komendy dowieziono 29-letnią kobietę oraz jej 20-letniego kompana. 2 grudnia 2013 roku wpadł ich 35-letni wspólnik. Praca z zatrzymanymi potwierdziła, że przyjęta przez funkcjonariuszy wersja wydarzeń to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Okazało się, że 29-letnia pracownica sklepu w obawie przed zbliżająca się inwentaryzacją zleciła swoim znajomym upozorowanie włamania, aby zatuszować w ten sposób manko. W wybrany dzień, na koniec pracy wyszła ze sklepu, zostawiając wewnątrz wspólników. Nie uruchomiła alarmu. Mężczyźni włamali się do kasetki, ukradli 1900 złotych, a następnie polali regały benzyną i podpalili. W wyniku wysokiej temperatury doszło do wybuchu. Straty wynikające z tego zdarzenia oszacowano na 35 tysięcy złotych.

29-latka usłyszała zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie, jej wspólnicy obok podpalenia odpowiedzą także za kradzież z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Film Chcąc ukryć manko doprowadzili do eksplozji

Opis filmu: pożary i podpalenia, zatrzymania


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Chcąc ukryć manko doprowadzili do eksplozji (format flv - rozmiar 313.01 KB)

Powrót na górę strony
Polska Policja