Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 03.12.2013

Policjanci z Nysy zatrzymali mężczyznę, który magazynował 160 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego tytoniu funkcjonariusze oszacowali na 30 tys. złotych. Działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości 70 tys. złotych.

Policjanci z nyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejrzewali, że na terenie posesji w gminie Otmuchów, 31-letni mężczyzna może przechowywać nielegalny tytoń. Funkcjonariusze weszli na posesje 31-latka. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli ponad 160 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zatrzymali właściciela posesji. Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Opolu, współpracujący z policjantami na prawie 30 tys. złotych oszacowali rynkową wartość zabezpieczonego tytoniu. Funkcjonariusze ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wyniosły 70 tys. złotych.

Śledczy przedstawili 31-latkowi zarzut magazynowania i produkcji tytoniu bez polskich znaków akcyzy, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony