Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za serię podpaleń

Data publikacji 06.12.2013

Kryminalni z Koronowa ustalili i zatrzymali grupę podpalaczy. Straty powstałe w wyniku tego przestępczego procederu oszacowano na ponad 70 tys. złotych. Policjanci ustalają czy podejrzani mają na swoim koncie inne przestępstwa.

Policjanci z Koronowa rozpracowali i zatrzymali grupę podpalaczy działających na terenie gminy. W okresie od września do grudnia 2012 roku w okolicznych wsiach spłonęły cztery stogi słomy oraz drewniany budynek gospodarczy. Wszystko wskazywało na to, że pożary powstały w wyniku podpaleń. Kryminalni zajmujący się sprawą wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń zbierali informacje, które doprowadziłyby do zatrzymania sprawców. Mimo procesowego zakończenia postępowań policjanci nie ustawali w dążeniu do zatrzymania podpalaczy. Do kolejnych podpaleń stogów słomy doszło na przełomie października i listopada 2013 roku. Łączne straty oszacowane przez rolników wyniosły ponad 70 tys. złotych.

Przełom w sprawie nastąpił na początku grudnia. Zgromadzone przez kryminalnych informacje doprowadziły do zatrzymania czterech młodych mężczyzn. Podejrzani to mieszkańcy gminy Koronowo w wieku 17, 19, 20 i 23 lat. Na podstawie materiałów dowodowych trzech podejrzanych usłyszało zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj (6.12.13) prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Czwarty z zatrzymanych, który w chwili popełnienia czynu był nieletni, odpowie za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja