Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalny tytoń

Data publikacji 07.12.2013

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali bydgoszczanina za posiadanie nielegalnego towaru. 49-latek posiadał ponad 11 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany odpowie przed sądem z przepisów kodeksu karno-skarbowego.

W czwartek kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali bydgoszczanina, u którego znaleźli tytoń bez polskich znaków akcyzy. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać i wyrabiać wyroby tytoniowe. Przypuszczenia się potwierdziły, gdy przy ulicy Nowotoruńskiej przeszukali jego posesję. Tam znaleźli ponad 11 kg „lewego” towaru, a także maszynę do rozdrabniania wysuszonych liści tytoniu. Cały sprzęt oraz towar został zabezpieczony, a 49-latek zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskich Wyżynach.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez śledczych został przekazany funkcjonariuszom urzędu celnego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości około 6 tysięcy złotych. Teraz podejrzany będzie odpowiadać z kodeksu karno-skarbowego.

Powrót na górę strony