Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców zabójstwa

Data publikacji 09.12.2013

Kryminalni z komendy miejskiej w Częstochowie zatrzymali sprawców zabójstwa 42-latka, dotychczas poszukiwanego jako zaginionego. Ustalenia wskazują, iż sprawcy przygotowali się do zabicia mężczyzny, a następnie - po pozbawieniu go życia - ukryli zwłoki na terenie cmentarza w powiecie częstochowskim. W minioną sobotę dwaj częstochowianie, w wieku 20 i 22 lat, zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, w trakcie prowadzonej sprawy poszukiwawczej za zaginionym w dniu 16 listopada 42-letnim częstochowianinem, ustalili, iż z jego zaginięciem mogą być związani dwaj młodzi mieszkańcy Częstochowy. 5 grudnia śledczy zatrzymali 22-letniego Sebastiana B. oraz 20-letniego Dawida N., podejrzanych o dokonanie zabójstwa 42-latka.

Ustalenia policjantów wskazują, iż mężczyźni przygotowali się do dokonania zabójstwa, nie tylko kupując narzędzia zbrodni, ale również przez wybranie miejsca ukrycia zwłok. Jak ustalono, sprawcy byli brutalni, podczas spotkania z ofiarą, pchnęli go nożem, a następnie ciało przewieźli i ukryli na jednym z cmentarzy pod Częstochową. Najbardziej prawdopodobnym motywem działania przestępców był motyw finansowy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa, za co grozi im dożywocie. Decyzją częstochowskiego sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony