Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

180 nowych instruktorów strzelań w Policji

Data publikacji 10.12.2013

W tym roku w szeregach polskiej Policji pojawi się 180 nowych instruktorów strzelań policyjnych. Wszyscy są absolwentami Szkoły Policji w Słupsku, która jako jedyna w kraju przygotowuje specjalistów z tego zakresu. We wtorek przed południem rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja tego specjalistycznego szkolenia.

Policjanci uczestniczący w kursie instruktorów wyszkolenia strzeleckiego reprezentują jednostki terenowe z różnych stron kraju. Aby przystąpić do rozpoczętej we wtorek, ostatniej w tym roku edycji szkolenia, każdy uczestnik musiał zdać strzelecki egzamin wstępny. Szkolenie rozpoczęła grupa 15 policjantów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.
 
W ciągu czterech tygodni szkolenia policjanci zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji. Program tych zajęć zatwierdza corocznie Komenda Główna Policji.

Zajęcia z kandydatami na instruktorów strzelań policyjnych prowadzone są w odpowiednio przygotowanych obiektach nowoczesnych osi strzeleckich. W trakcie zajęć wykorzystywane są wszystkie rodzaje broni, jakie posiada na wyposażeniu polska Policja.
 
Na zakończenie kursanci przystąpią do egzaminu - jest on przeprowadzany dwuetapowo. Składa się z egzaminu wiedzy i egzaminu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu, przez każdego policjanta zajęć z wyszkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy pozostałych uczestników. Egzamin ma potwierdzić nie tylko zdobycie specjalistycznej wiedzy, ale również nabycie praktycznych umiejętności przekazywania tej wiedzy innym.
 
Absolwenci rozpoczętego we wtorek kursu już na początku przyszłego roku poprowadzą samodzielnie zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach terenowych Policji. Łącznie w tym roku mury słupskiej Szkoły Policji opuści kolejnych 180 instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.

(SP w Słupsku / mj)

Powrót na górę strony