Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pozbawienie życia

Data publikacji 11.12.2013

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 55-letni mężczyzna, który pozbawił życia swojego o dziewięć lat starszego brata. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9.12. 2013 r.). Nad ranem ciało zakrwawionego mężczyzny na klatce schodowej bloku przy ul. Jana Pawła w Kostrzynie nad Odrą ujawnił przypadkowy przechodzień. Krótko po tym na miejscu, w obecności prokuratora, swe czynności wykonywali już policjanci z Kostrzyna nad Odrą. Przeprowadzając oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonując szereg innych czynności, badali, czy w zdarzeniu mogły brać udział osoby trzecie.

Niedługo po tym do sprawy policjanci zatrzymali 55-latka, który był bratem ofiary. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i niemożliwe było przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił stwierdzić, że to 55-latek pozbawił życia swojego o 9 lat starszego brata. Wcześniej wielokrotnie dochodziło między nimi do kłótni, sprzeczek i awantur. W tym przypadku 55-latek wielokrotnie uderzał starszego brata, używając ostrego narzędzia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Do winy jednak się nie przyznaje.

Wczoraj (10.12.2013 r.) Sąd Rejonowy w Słubicach, oceniając materiał dowodowy, zebrany przez policjantów i prokuraturę, zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 55-latek spędzi w areszcie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony