Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla śląskiej Policji

Data publikacji 11.12.2013

Śląscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Oznakowane kia cee'd i nieoznakowane ople astra IV odebrali przedstawiciele wielu komend garnizonu. Zakup nowych radiowozów jest współfinansowany przez Fundusz Wsparcia Policji i samorządy lokalne.

Astry IV generacji wyposażone są w silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 115 KM. Pod maskami Kia Cee'd w wersji nadwoziowej kombi zamontowano również benzynowe jednostki o pojemności 1600 cm3, lecz mocy 135 KM.

32 ople astra odebrali dzisiaj przedstawiciele komend z Bielska-Białej, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Kłobucka, Mysłowic, Myszkowa, Pszczyny,Rybnika, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Ślaskiego i Zawiercia.

21 kia cee'd trafiło natomiast do komend w Cieszynie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Lublińcu, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Zawierciu.

Komendanci tych jednostek zdecydują, do jakich pionów one trafią. Zakup radiowozów z policyjnego budżetu i pieniędzy z odszkodowań za uszkodzone w wypadkach samochody został dofinansowany z Funduszu Wsparcia Policji oraz przez samorządy lokalne.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Nowe radiowozy dla śląskiej Policji

Pobierz plik Nowe radiowozy dla śląskiej Policji (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)

Powrót na górę strony